doudi
22 آذر 1401 - 09:05

حضرت فاطمه(س) کامل ترین الگو برای زنان مسلمان است

گرگان- رئیس مرکز اسلامی گلستان گفت: حضرت فاطمه (س) کامل ترین الگو برای همه مسلمانان و به ویژه زنان جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام نورعلی دیلم در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: مهم ترین مسئله‌ای که در زندگی حضرت زهرا (س) باید به آن توجه کرد الگو و اسوه بودن این شخصیت بزرگ است.

رئیس مرکز اسلامی گلستان افزود: اگر بانوان و فرهیختگان ما الگوی درستی در زندگی داشته باشند موجب تحول در زندگی اجتماعی و عاقبت بخیری آنها خواهد شد.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن کریم برای زنان و مردان مسلمان الگوهایی را معرفی می‌کند که حضرت محمد (ص) و حضرت ابراهیم (ع) را به عنوان الگوی حسنه برای مردان و دختران شعیب را به عنوان الگوی عفاف و پاکدامنی برای زنان معرفی کرده است.

رئیس مرکز اسلامی گلستان اضافه کرد: خداوند در آیه تطهیر حجت را بر مسلمانان تمام و ائمه اظهار و حضرت فاطمه (س) را به عنوان کامل‌ترین الگو برای بشریت معرفی کرد.

دیلم تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) الگوی همه اهل بیت (ع) و شبیه‌ترین فرد به لحاط اخلاق و رفتار به پیامبر گرامی اسلام (ص) بود.

وی بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام در عصری که اعراب جاهلی دختران خود را زنده به گور می‌کردند، حضرت زهرا (س) را بسیار احترام می‌کردند، ایشان را روی پای خود می‌نشاندند و غرق محبت می‌کردند، در واقع دین اسلام به این ترتیب به زن عزت بخشید.

رئیس مرکز اسلامی گلستان ادامه داد: پدر و مادران ما باید فرزندان خود به خصوص دختران را از محبت سیراب کنند تا دچار معضلات اجتماعی نشوند.

دیلم عنوان کرد: حضرت فاطمه (س) در تربیت فرزند، ولایت مدار، همسرداری و عبادت خداوند بهترین الگو برای همه مسلمانان و به خصوص زنان جامعه است.

وی گفت: حضرت فاطمه (س) در عین حال که عفاف و حجاب را رعایت می‌کند حضور به موقع در جامعه دارد و از ولایت دفاع می‌کند و در همه حوزه‌های اجتماعی، سیاسی کامل‌ترین الگو است.

رئیس مرکز اسلامی گلستان تاکید کرد: در انتخاب الگو باید دقت کرد تا کامل‌ترین، زیباترین، بی نقص ترین و پرسودترین الگو را برای خود انتحاب کنیم که در این بین ائمه اطهار و حضرت زهرا (س) مصداق بارز این ویژگی‌ها هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 907789